8.utkání "A" týmu

18.05.2015 16:17

Strašnov : TJ Sokol Chotětov "A"  1 : 4  (poločas 1 : 2)  V tomto utkání nás čekal velmi kvalitní soupeř, který byl zejména v 1. poločasu velmi agilní. Silnou záložní řadu domácího týmu však naši hráči dokázali výborně bránit a s nebezpečnými útoky soupeře si pak impozatně poradila i naše obranná řada v čele s precizně dirigujícím Jakubem Vránou, kterého verbálně doplňoval i dobře chytající Radek Skalák a bezchybně bránící Láďa Kořínek. Již na začátku utkání jsme měli 2 dobré gólové příležitosti (Petr Buryán a Patrik Kern), tyto ale nebyly bohužel proměněy. V cca polovině 1.poločasu se ale střelecky prosadil Patrik Kern a dostal náš tým do vedení. Bohužel za cca 10 minut již bylo skóre srovnané, když jsme nechali vystřelit z hranice pokutového území domácího útočníka a ten se trefil neomylně do levého růžku naší branky. I nadále se ale hrál velmi kvalitní a rychlý fotbal. V této době měli o něco více balon na svých kopačkách domácí, kteří dobře kombinovali ve středu hřiště, jejich záložní řadu ale výborně eliminovali naši středoví záložníci (zejména Michal Souček si s agilním a výborně technicky vybaveným středovým hráčem soupeře opravdu zaběhal). Naši ofenzivu v tomto utkání kvalitně podporovali i oba krajní beci Ondra Vaňousek a Matěj Váňa, kteří svými průniky až do blízkosti soupeřovi šestnáctky zásobovali naše útočící hráče nebezpečnými centry a přihrávkami. Po jednom z těchto útoků centroval do pokutového území soupeře Ondra Vaňousek, jeho centr pak ještě posunul na dobře nabíhajícího Jirku Linka Michal Rusiňák a Jirka Linek se z hranice velkého vápna nemýlil! Ve 2 poločasu se domácí dlouho snažili o vyrovnání, do čisté gólové šance se však již dostali pouze jednou a tuto neproměnili. Postupem času pak otěže utkání čím dál více přebírali naši hráči a za svou aktivitu byli odměněni, když se svou fotbalovou chytrostí a zkušeností prosadil náš kapitán Jirka Linek. Před tímto gólovým momentem si vypracoval ještě gólovou šanci Honza Pečenka, smolně mu však v poslední chvíli domácí obránce míč vypíchl.V další fázi zápasu již naši hráči dominovali, do ofenzivnějších činností se dostaávali i naši ostatní hráči. Naši trenéři pak sáhli k prvním střídáním, když postupně vystřídali Petr Buryán, Honza Pečenka, Jirka Linek, Patrik Kern, Michal Rusiňák a tyto dobře zastoupili čerství hráči Adam Berka, Martin Nežerka (který ihned po vystřídání skóroval a definitivně tak všechny naše fanoušky a hlavně prezidenta klubu uklidnil :) ), Michal Moulis, Karel Vetešník a Kuba Potůček. Za nedělní fotbalový, zodpovědný, bojovný a taktický výkon lze jednoznačně pochválit všechny naše hráče, kteří v utkání nastoupili a také trenéry, kteří zvládli toto utkání po taktické stránce na výbornou.V příštím zápase přivítáme na našem hřišti v sobotu od 17°°soupeře z Rejšic, se kterým se stále pereme o prvenství ve skupině a toužebný postup. Přijďte nás v tomto těžkém boji divácky podpořit.

Střelci :  Kern Patrik, Linek Jiří 2X, Nežerka Martin

Sestava : Skalák, Vrána, Kořínek L., Váňa, Vaňousek O., Linek, Souček M., Pečenka, Rusiňák, Buryán, Kern P.

Střídali : Adam Berka, Nežerka Martin, Moulis Michal, Vetešník Karel, Kuba Potůček

Chybějící (ale zápasu přítomní) : Ondra Souček (stále v rekonvalescenci) a zraněný Marek Beneš