9.jarní utkání "A" týmu

23.05.2015 20:07

TJ Sokol Chotětov "A" : SK Rejšice "B"  3 : 2  (poločas 1 : 0)

V tomto zápase nás čekal náš největší soupeř v boji o 1.příčku tabulky. Naši hráči mohli v případě získání jakéhokoliv bodového zisku již slavit vítězství ve skupině a postup do OP Mladoboleslavska.

Na zápas jsme byli pečlivě připraveni a po důležitém posledním vítězství na horké půdě Strašnova si naši hráči věřili. Soupeř  sice nepřijel v tak silné sesavě, v jaké byl posílen v podzimním utkání, ale i tak ukázal svoji sílu a v tomto utkání byl velice silným protivníkem. Rejšický tým si vypracoval i 1.gólovovou šanci, tato ale naštěstí skončila pouze na pravé tyči Skalákovi branky.Poté byli již aktivnější domácí hráči, kteří si vypracovali několik slibných šancí.V 21.minutě se po skrumáži před brankou hostí prosadil Patrik Kern, který po dorážce a teči hostujícího obránce poprvé skóroval.O několik minut později pak po levé straně zaútočil Ondra Vaňousek, kterého pak až před vápnem soupeře zastavil nedovoleným zákrokem hostující brankář. Jelikož byla kromě brankáře před Ondrou již prázdná branka, měl obdržet hostující golman jednoznačně červenou kartu, rozhodčí mu však udělil pouze kartu žlutou.Do poločasu jsme si pak ještě vytvořili velkou šanci Patrikem Kernem, bohužel po pěkné kličce trefil domácí útočník pouze pravou tyč.Ve 2. poločasu byla hra opět vyrovnaná, naši hráči však měli více gólových šancí.Gólově se však bohužel prosadili hosté a srovnali tak v 55. min.na 1 : 1. V 70.minutě pak centr do malého vápna hostujícího týmu pustil Michal Souček Patrikovi Kernovi a ten se z ostrého úhlu nemýlil a poslal náš tým opět do vedení.Hosté se však nevzdávali a s vědomím, že musí v tomto utkání zvítězit, aby si udrželi šanci na vítězství ve skupině, hrozili z rychlých protiútoků. Tyto zakládali hlavně přes své krajní beky a po jednom z těchto rychlých protiútoků v 70.minutě opět skóre utkání srovnali, 2 : 2.Poté hostující tým vycítil šanci zápas zvrátit ve svůj prospěch a tlačil se neúnavně k domácí brance.Naši hráči tyto ataky eliminovali, ale přeci jenom s vědomím blížícího se úspěchu v podobě získání potřebného bodu začali hrát ve staženém obranném bloku a hostům tak poskytli více prostoru.Soupeře však ve všech útočných akcích ubránili a nakonec po přihrávce střídajícího Ondřeje Součka na nabíhajícího Michala Rusiňáka domácí tým v tomto utkání potřetí zvrátil misky vah ve skóre na svou stranu a zaslouženě zvítězil! Definitivně jsme tímto vítězstvím potvrdili 1.místo v tabulce III.třídy a zajistili si tak již jistý postup do OP Mladoboleslavska.Kýžený postup bychom chtěli společně s diváky oslavit v posledním domácím utkání, které sehrajeme v sobotu 6.6.2015 od 17.00 hod.

Střelci :  Kern Patrik 2X, Rusiňák Michal

Sestava : Skalák, Vrána, Kořínek L., Váňa, Vaňousek O., Linek, Souček M., Pečenka, Rusiňák, Buryán, Kern P.

Střídali : Nežerka Martin, Moulis Michal,Souček Ondra, Vetešník Karel

Chybějící (ale zápasu přítomný) : Marek Beneš